Yapay zeka paraları yine Nvidia'nın rüzgarına kapılacak mı?

Grafik işlem birimlerinin (GPU'ların) en büyük üreticilerinden biri olan Nvidia'nın hisse fiyatı bu hafta %15 arttı ve analistlerin yapay zeka (AI) kripto tokenlarının “aşağıdan yukarıya” aynı yolu izleyip izlemeyeceği sorusunu gündeme getirmesine neden oldu. .

The Kobeissi Letter, 27 Nisan'da X'te yayınlanan bir makalede, “Bu kesinlikle çılgınca” diye yazdı ve Nvidia'nın piyasa değerinde geçen ticaret haftasındaki büyük artışın altını çizdi:

“Hisse senedi 756 dolardan 880 doların üzerine çıktı ve piyasa değerine yaklaşık 320 milyar dolar eklendi.”

Kaynak: Kobeissi'nin mektubu

AI kripto tokenleri genel olarak fiyat düşüşleri yaşasa da analistler, önceki piyasa döngüsünde olduğu gibi Nvidia'nın güçlü performansının olumlu bir etki yaratacağını umuyor.

26 Nisan'da X'te yayınlanan bir gönderide, sözde kripto para tüccarı Crypto Stream, AI tokenlarına yatırım yapma konusundaki “temel varsayımının” Nvidia'nın performansı etrafında döndüğünü açıkladı. 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin beklenen kazanç raporu 22 Mayıs'ta yayınlanacak.

“Birçok TradFi yatırımcısı muhtemelen bir sonraki hamlesini yapmadan önce bu verileri bekliyor. NVIDIA'nın durmadan bu verileri pompaladığında çok fazla FOMO hissettiklerini unutmayın.”

Kripto para tüccarı CryptoGodJohn, 27 Nisan'da 668.100X takipçisine “Nvidia'nın kazançlarından birkaç hafta önce heyecan verici olmalı” dedi.

CryptoGodJohn ayrıca “Yapay zeka tabanlı birçok kripto para burada dibe vurmuş gibi görünüyor” diye ekledi.

CoinMarketCap verilerine göre Render (RNDR) son 24 saatte %6,89, Fetch.AI (FET) %6,12 ve SingularityNET (AGIX) aynı dönemde %5,47 düşüş yaşadı.

NVDA, hisse senedinin 762 dolardan kapandığı 19 Nisan'daki kapanıştan bu yana %15 oranında toparlanma kaydetti. 26 Nisan'da hisse senedi fiyatı 877 dolara ulaştı.

Google Finans'ın verilerine göre yalnızca son 24 saatte NVDA %6,18 oranında büyüdü.

Kaynak: Google

AI kripto tokenleri, Nvidia'nın Şubat ayında 2023 dördüncü çeyrek kazanç raporunda güçlü bir performans açıklamasının ardından fiyat artışları gördü.

26 Şubat'ta Cointelegraph, Nvidia'nın çığır açan kazançlarını açıklamasının ardından AI kripto tokenlerinin değerinde bir artış olduğunu paylaştı. Şirket, 2023'ün dördüncü çeyreğinde sırasıyla 22,1 milyar dolar ve 12,3 milyar dolar gelir ve kazanç bildirdi; Bu rakamlar, 2022'nin 4. çeyreğine kıyasla %265 ve %769'luk bir artışı temsil ediyor.

Birkaç gün önce (22 Şubat 2023), AI tabanlı tokenlerin toplam piyasa değeri, Nvidia'nın üç aylık kazanç raporuna göre %9'dan fazla artışla 17,8 milyar dolara ulaştı.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir