Okan Buruk: Şampiyonluk için önemli bir konumdayız

genişletmek

KAYNAK DHA

Trendyol Süper Lig'in 35. haftasında Galatasaray, Sivasspor'u 6-1 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

“OYUNUMUZDAN ÖDÜN VERMEK İSTEMİYORUZ”

Okan Buruk, şunları söyledi: “Oyunumuzu oynadık. Rakibimizin yarın maçı var. Bir şampiyona yaşanıyor. Oyunumuzdan asla taviz vermek istemiyoruz. Performansımızı ve ciddiyetimizi artırarak sürdürüyoruz. Fazla odaklanmıştık. Her hafta artırıyoruz. Bu en değerli şey. Rakibimizin skoruna bakmadan üst üste 16 maç kazandık. Şu anda 3 maçımız var. Bunları kazanıp Türkiye'de yeni bir rekor kırmak istiyoruz. Karagümrük maçına da bu ciddiyetle hazırlanacağız” diyerek, hedeflerine odaklanmaları gerektiğini vurguladı.

“ICARDI MUTLU, BİZ MUTLUYUZ”

Buruk, Yunanistan'ın Mauro Icardi'ye yönelik basın transferi suçlamalarına ilişkin bir soruya şöyle yanıt verdi:

“Icardi'nin Yunan basınıyla ne işi olduğunu anlamıyorum. Sezonun sonuna geldik. Hepimiz çok mutluyuz. Icardi mutlu, biz de mutluyuz. Hedeflerimiz önümüzdeki sezon da devam edecek. Maçları kazanacağız ve rakibin maçlarını bekleyeceğiz. Şampiyonluğa ilk ulaşan kişi kıymetlidir. “Bir sonraki maçta daha net göreceğiz”

Okan Buruk: Şampiyonluk için önemli bir konumdayız

“ÖNCE ŞAMPİYONLUĞUMUZU YAŞAYALIM”

Galatasaray'la sözleşmesi sona erecek olan Teknik Direktör Buruk, yeni sözleşmeye ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı: “Elbette konuştuk. Başkanımız Sayın Erden birlikteyiz. Ortak bir kaderi paylaştık. Bunu şampiyona bitiminden sonra konuşacağımızı söylemiştik. Dileğim burada devam etmek. Önce şampiyonluğumuzu yaşayalım. Şampiyonluk için önemli bir konumdayız. Şampiyonanın bitiminden sonra bu sorunu en kısa sürede çözeceğiz. Avrupa, Türk antrenörlerin yoludur. Türk oyuncular burada ama antrenör sayısı az. İlk hedefim burada büyük başarılar elde etmek. Bu yolda devam etmek. Hayalim burada olmaktı. Çok önemli bir kulüpteyim. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde dünya sahnesine damgasını vurmuş bir kulüpteyim. “Gelecek sezon daha büyük bir hedef belirlememiz gerekiyor” diye yanıt verdi.

“AMACIM GÜLÜN YAPISINI KORUMAK VE GÜÇLENDİRMELER YAPMAK”

“Takım oyuncularına yapılan teklifi nasıl değerlendireceksiniz?” Başarılı teknik adam soruyu şu şekilde yanıtladı:

“Bu, tüm oyuncuların hedefi olabilir. Bir yıl burada kalıp oynayıp ertesi yıl ayrılmak isteyebilirler. Türk oyunculardan bahsediyorum. Amacım mümkün olduğu kadar organik yapımızı korumak ve takviyelerle ilerlemek. Geçen sene çok oyuncu değiştirdik. Yenilere uyum sağlamak kolay değil. Çok fazla oyuncu değiştirmek yerine burada doğru adımları atmamız gerekiyor. Sözleşmeleri biten oyuncularımız olacak. Bu kadroyu korumak, kiralıktan dönecek oyuncularla iyi bir kadro oluşturup, doğru adımlarla korumak istiyoruz. Gelecek yıl için böyle düşünmüyoruz. Oyuncuları hazırlıyoruz. Daha da önemlisi şampiyonluk devam ediyor. “Şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak için burada lig maçlarına odaklanıyoruz” diye yanıtladı.

“YARGIÇ GELECEK YIL DA BİZİMLE OLACAK”

Hakim Ziyech'in performansını değerlendiren Buruk, şunları söyledi: “Hakim Ziyech performans odaklı oynadığı için sakatlık sorunları yaşadı. Şu anda çok iyi durumda. Oyunu alıyor. Bazen erken çıkıyorum. Sarı kartın eşiğinde ve sakatlanma riskinden korktuğum için yakında ayrılacak. Hakem bizim oyuncumuzdur. Gelecek yıl da bizimle olacak. Performans da artar. Değerli ve önemli bir oyuncu. Oyuncuyla devam etmek istiyoruz” dedi.

Okan Buruk: Şampiyonluk için önemli bir konumdayız

Büyük baskı altında olduklarını hatırlatan Buruk, şöyle konuştu: “Geçen sene de böyle bir yarış vardı. Benzer maçlar, benzer haftalar. İlk düşüncemiz maçları kazanıp, maçları kazandıktan sonra mutlu sona ulaşacak takım olduğumuzdur. 16. maçımızı kazandık. Hedefimiz 3 maçı kazanıp bitirmek. Umarım en kısa sürede şampiyonluğa ulaşırız” dedi.

Galatasaray bir rekora daha imza attı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir