Kaspersky Thin Client 2.0: Gelişmiş bağlantı, performans ve tasarımla “Siber Bağışıklık” koruması – TEKNOLOJİ

Kaspersky, ince istemcilere yönelik geliştirilmiş bağlantı, artırılmış uygulama hızı, daha düşük toplam sahip olma maliyeti, sezgisel grafik arayüzü ve hızlı dağıtım yetenekleri sunan güncellenmiş işletim sistemini duyurdu.

Kaspersky Thin Client 2.0, sağlık, finans, eğitim ve üretim de dahil olmak üzere birçok sektörde ince istemci altyapıları oluşturmaya yönelik Cyber ​​Immune çözümünün temel bileşenini oluşturur.

İnce istemci, kullanıcıların uzak masaüstlerine erişmesine ve yerel iş istasyonlarını değiştirmesine olanak tanıyan kompakt uç nokta aygıtlarını ifade eder. Doğrulanmış Pazar Araştırmasına göre 2020'de 1,18 milyar dolar ince istemci pazarı 2028 yılına kadar 1,36 milyar dolarlık bir değere ulaşması bekleniyor. Bu talebi karşılamak amacıyla Kaspersky, güvenli uzak masaüstü bağlantısı için KasperskyOS'u temel alan işlevsel bir ince istemci altyapısı geliştirdi. Şirket Dubai'de uluslararası bir konferans düzenledi Siber bağışıklık konferansında çözümün güncellenmiş özelliklere sahip yeni bir sürümünü tanıttı.

Kaspersky Thin Client 2.0 (KTC 2.0), Cyber ​​Immune yaklaşımına göre geliştirildi. Bu, cihazın tasarımı gereği güvenli olduğu anlamına gelir. KasperskyOS, cihazın tehlikeye girme olasılığını ortadan kaldırdığı için KTC 2.0, yoğun saldırıların olduğu ortamlarda bile kritik işlevlerini yerine getirebilir. Cyber ​​Immune mimarisi sayesinde ek güvenlik yazılımı veya koruma aracı yönetmeye gerek kalmaz, böylece ürünün toplam sahip olma maliyeti azalır.

Centerm F620 donanım platformuna halihazırda kurulu olan KTC 2.0, Kaspersky ile dünyanın önde gelen ince istemci üreticisi Centerm arasındaki anlaşmaya dayanmaktadır. OEM sözleşmesi Sonuç olarak kullanıma hazır bir uç nokta cihazı olarak dağıtılır.

KTC 2.0 işlevsellik, bağlantı, performans ve kullanılabilirlik açısından önemli iyileştirmeler içerir.

Gelişmiş bağlantı

Kaspersky Thin Client 2.0 yeni uzaktan bağlantı yöntemlerini sunuyor. Web Erişimi uygulaması, kullanıcıların Citrix Workspace platformunda ve VMware Horizon altyapısında konuşlandırılan uzak ortamlara HTML5 teknolojisini kullanarak bağlanmalarına olanak tanır. Ayrıca KTC 2.0, Microsoft Uzak Masaüstü Hizmetleri altyapısında, Windows Server'da ve Windows 10/11 üzerinde çalışan terminal sunucularında dağıtılan bireysel kurumsal uygulamalara bağlantıyı destekler.

daha iyi performans

İşletim sistemi görüntüsünün kompakt boyutu sayesinde performans iyileştirmeleri, uzak masaüstüne daha hızlı uygulama dağıtımı, daha kısa önyükleme süreleri ve daha hızlı güncelleme hızları sunar. KTC 2.0'ı dağıtmak, otomatik bağlantı yoluyla yaklaşık iki dakika sürer.

Kullanılabilirlik ve tasarım

Kaspersky Thin Client 2.0, kullanılabilirlik göz önünde bulundurularak geliştirildi ve yeni özelliklerle donatıldı. Ürün artık sesli konferansı ve konuk işletim sisteminden belge yazdırma gibi yeni özellikleri desteklemektedir.

Bağlantı beklenmedik bir şekilde kesilirse KTC 2.0, kullanıcıların başka bir işlem yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak uzak masaüstüne yeniden bağlanır. Aynı zamanda bildirim sistemi güncellenir ve hata mesajları, sorun giderme ipuçlarının yanı sıra yararlı bilgiler sağlar. Ayrıca uzak ortamdaki bağlantı paneli, arayüz özelleştirme yetenekleri ve çeşitli senaryolara eklenen yeni animasyonlu öğelerle yeniden tasarlandı.

Kaspersky Thin Client 2.0, geniş şube ağına sahip kuruluşların ve coğrafi olarak dağınık şirketlerin etkili bir şekilde korunması için tasarlanmıştır. Ürün özellikle finans ve sağlık tesisleri, eğitim ve devlet kurumları, ulaşım ve endüstriyel işletmeler, akıllı şehir altyapısı ve endüstriyel otomasyon sistemleri için uygundur.

KasperskyOS'un Başkanı Andrey SuvorovDedi ki: Kaspersky Thin Client, gelişmiş siber dayanıklılık gerektiren sektörler için tasarlanmış, tasarımı itibarıyla güvenli, yönetimi kolay ve uygun maliyetli bir ürün. Bu ürün, Centerm sayesinde müşterilerimize daha hızlı, daha güçlü ve kullanımı daha kolay bir koruma sunuyor. F620 donanım platformu Kaspersky, geliştirilmiş ince istemciyi sunuyor “Siber Bağışıklığı kullanıma hazır bir uç nokta cihazı olarak sunarak ve modern sanal masaüstü altyapılarıyla yeni yerel entegrasyon sağlayarak Kaspersky ürün portföyünü güçlendiriyor ve yeni bir adım daha atıyoruz. Siber Bağışıklık Çağı.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir