Kara para aklama, nitelikli dolandırıcılık… Neslim-İnanç Güngen tutuklandı: Polisi dans ederek karşıladı!

Küçükçekmece Başsavcılığı koordinasyonunda İstanbul Mali Suçlar Müdürlüğü ekiplerince dün sabah 25 ilde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçlarına karşı yürütülen çalışma kapsamında, suç”, “suçtan kaynaklanan varlıkların değerinin aklanması”, “resmi belgelerde tahrifat” ve “nitelikli dolandırıcılık”. 54 kişi yakalandı. Operasyon kapsamında sosyal medya fenomeni olarak bilinen güzellik merkezi sahibi Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen de tutuklandı.

55. ŞÜPHELİ: VERGİ MÜFETTİŞİ

CNN TÜRK istihbarat haber müdürü Nihat Uludağ, bu operasyonların çarpıcı ayrıntılarını canlı yayınladı.

“Dün gece önemli bir olay yaşandı. Güngen ailesinin şirketlerinde 1,5 milyon liralık para trafiği vardı. Mali şube ekipleri bu durumu hayatın normal akışına aykırı olarak yorumladı. İşte biz de 'Öyle miydi?' Kara para aklama?' ? Soruşturmanın sorumlusu vergi müfettişi bu.” Operasyonun ilginç bir detayı daha var: “İnanç Güngen olduğu tespit edildi. Yani vergi müfettişinin Neslihan Güngen ile görüşebileceği bir durum yok. Suçlu olup olmadığı soruşturmanın sonunda ortaya çıkacak. “

Polisleri dans ederek karşılıyor

“Maliye ekiplerinin aylarca süren teknik ve fiziki takip çalışmaları vardı. Neslim yani Neslihan Güngen gözaltına alınırken, o gece eğlence merkezinde eğlendiği, gözaltı işlemleri sırasında polisleri dans ederek karşıladığı söylendi ancak Karakola götürülürken ağlama krizi geçirdim, sanırım alkolün etkisi geçiyor.”

“KAMU GÖREVLİSİNİN ETİK DIŞI DAVRANIŞI”

Öte yandan operasyonun hukuki boyutunu değerlendiren avukat Zafer İşeri'nin açıklamaları şöyle;

“Suçun varlığını araştırmakla görevli kamu görevlisinin etik dışı davranışlarının gözden kaçırılmaması önemlidir. Suçun gelirlerini tespit etmekle görevli müfettişin, suçun faili olduğuna inanılan şüphelilerle iletişim halinde olması önemlidir. Bu olay şüphesiz soruşturmanın gizliliği ve ortaya çıkan raporun tarafsızlığı açısından büyük önem taşıyordu. 55. şüphelinin bir yandan kamuoyunda fenomen olarak tanınırken diğer yandan da kamuoyunda tanınmasıyla kamu görevlisi doğru zamanda tutuklandı. Güzellik merkezleri adı altında 130 bayiye ulaşan dev bir ticari hacim yaratıldı.'' Arkasında suçtan elde edilen astronomik miktarda paranın olduğu söyleniyor. ”

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bir ilçede şap hastalığı alarmı!  Giriş ve çıkış yasaktırBir ilçede şap hastalığı alarmı! Giriş ve çıkış yasaktır
İstanbul'un tarihi kubbesi yıkılıp paramparça oldu!İstanbul'un tarihi kubbesi yıkılıp paramparça oldu!
Yer: Uzungöl!  “Bu videoyu izlemesi en zor video olarak görüyorumYer: Uzungöl! “Bu video benim için izlemesi en zor video.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir