Dünyanın en iyi arabası Kia EV9 – OTOMOTİV

Lansmanından bu yana herkesin beğenisini kazanan Yeni Kia EV9, New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda düzenlenen Dünya Otomobil Ödülleri'nde “Dünyada Yılın Otomobili” ve “Dünyada Yılın Elektrikli Otomobili” ödüllerinin sahibi oldu.

Yeni Kia EV9 yalnızca Mart ayında dört ödül kazandı.

Kia'nın Mart ayı başında Türkiye'de lansmanı yapılan yeni EV9 E-segment elektrikli SUV modeli, ödüllerine yenilerini ekledi. New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda düzenlenen Dünya Otomobil Ödülleri'nde “Dünyada Yılın Otomobili” ve “Dünyada Yılın Elektrikli Otomobili” ödüllerine layık görülen EV9, böylece 2019'da verilen ödül sayısını dörde çıkardı. Mart.

Yenilikçi tasarımı, ferah iç mekanı ve teknolojisiyle övgü toplayan Yeni Kia EV9, Dünya Otomobil Ödülleri'nde 29 ülkeyi temsil eden 100 seçkin otomotiv gazetecisinden oluşan jüri tarafından “Dünyada Yılın Otomobili” seçildi. Kia, bu ödülle 2020 yılından bu yana aynı kuruluş tarafından toplam beş ödüle layık görüldü.

Kia Başkanı ve CEO'su Ho Sung Song, “EV9'un Dünyada Yılın Otomobili ve Dünyada Yılın Elektrikli Otomobili seçilmesinden büyük onur duyuyoruz” dedi. Bu galibiyet, teknolojinin ve tasarım mükemmelliğinin sınırlarını zorlamaya olan bağlılığımızın bir kanıtıdır. “Kia EV9'un devam eden başarısıyla birlikte sürüş deneyimini yeniden tanımlamaya ve dünya çapındaki kullanıcılara olağanüstü araçlar sunmaya devam edeceğiz.”

“Karşıtların Birliği” felsefesinden ilham alan tasarımı ve kullanıcıların sürüş deneyimini yeniden şekillendiren özellikleriyle kategorisinde dikkat çeken Yeni Kia EV9, Dünyada Kadınlarda Yılın Otomobili (WWCOTY) 2024 yılında dünyanın en iyi otomobili olacak. ) 8 Mart 2024'te seçimler açıklandı. Ayrıca en iyi otomobil ve en iyi SUV seçildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir