Cenazesiyle birlikte İstanbul Havalimanı'na inen uçak bulunduğu yerden kaldırıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Havalimanı'nda Fedex Havayolları'na ait kargo uçağı, ön iniş takımlarının açılmaması üzerine gövdesiyle birlikte piste indi. İniş sırasında sürtünme nedeniyle kısa süreliğine alev alan uçak, mürettebat tarafından söndürüldü ve kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

İstanbul Havalimanı İGA İstanbul (ARFF) itfaiye ve kurtarma ekibinin yaptığı çalışmanın ardından önce uçaktaki kargo boşaltıldı, ardından kargo uçağı çekici araçlarla bulunduğu yerden kaldırıldı.

BAKAN URALOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlusosyal medya paylaşımında şunları söyledi: “Ekiplerimiz, İstanbul Havalimanı'nda gövdesi üzerine inen kargo uçağının kaldırılmasını başarıyla tamamladı. Uçak emekliye ayrıldıktan sonra pistimiz titizlikle temizlendi. Gerçekten yetkin ekiplerimiz pistte saatlerce organize ve titiz bir çalışma yürüttü. Trajik sonuçlara yol açabilecek bu tür durumların önlenmesi için örnek teşkil edecek bir müdahale ve çalışma performansı sergilediler. Olayın ilk dakikasından itibaren sakin davranarak strateji ve eylem planı oluşturan her bir memurumuzu takdir ediyorum. Kargo uçağı çalışanlarına ve İstanbul Havalimanı çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tanrım; “Ülkemizi, milletimizi ve tüm insanlığı her türlü kaza ve beladan muhafaza eylesin.” Açıklamalarına yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir