Brezilya'da kredi almak için tekerlekli sandalyedeki cesedi bankaya götüren kadın tutuklandı

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde şok edici bir dolandırıcılık girişiminde bir kadın, 68 yaşındaki tekerlekli sandalyeli ölü bir adamı banka şubesine götürüp kredi almaya çalıştı. Banka çalışanlarının şüphelenmesi üzerine polis çağrıldı ve kadın dolandırıcılıkla suçlanarak tutuklandı.

REKLAM

Brezilya polisi, bir kadının 68 yaşındaki tekerlekli sandalyeli bir kişiyi banka şubesine götürdüğünü ve ona kredi imzalatmaya çalıştığını, ancak kişinin saatler önce öldüğünün ortaya çıktığını söyledi.

Güvenlik kamerası görüntülerine göre, Erika Vieira Nunes isimli kadın cansız bedeni Rio de Janeiro'nun banliyösündeki bir banka şubesine götürdü.

Kadın, çalışana, kişinin 17.000 reali (3.250 ABD Doları) tutarında kredi istediğini söyledi.

Videoya göre kadının elinde kalem vardı ve “Paulo Roberto Braga” isimli merhumun eline yaklaşarak kredi belgelerini imzalamaya çalıştı ancak herhangi bir yanıt alamadı.

Banka çalışanlarının şüphelenmesi ve görüntülerinin kameralara yansıması üzerine kadın harekete geçerek, “Amca duydun mu? İmzalaman lazım.” dedi. dedi.

Daha sonra yeğeni olduğunu iddia ettiği kişinin yerine imza atabileceğini, yani “amcasının” imzasını taklit edebileceğini öne sürdü.

Bu teklif banka çalışanları tarafından kabul edilmedi.

Tekerlekli sandalyeye yerleştirdiği solgun bedenin sessizliğine şöyle dedi: “Hiçbir şey söylemiyor ama zaten söylüyor.” kadın, “Eğer iyi değilsen seni hastaneye götüreceğim” dedi. diyerek durumu kurtarmaya çalıştı.

Ancak şahsın başının sürekli geriye düştüğünden şüphelenen banka çalışanları, polisi arayarak kadını gözaltına aldı.

Erika Vieira Nunes adında bir kadın dolandırıcılıkla suçlandı.

Polis, banka şubesine götürülen cenazeyi morga götürürken, polis de ölen kişinin ailesine ulaşmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir