Netanyahu’dan Hizbullah lideri Nasrallah’a tehdit: Sizin hayal bile edemeyeceğiniz bedeli olur

Hizbullah lideri Nasrallah’ın açıklamaları tüm dünyada yankı bulurken, İsrail Başbakanı Netanyahu da yanıt verdi. Netanyahu, Gazze-Lübnan sınırındaki gelişmeleri değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında, “Bizi sınamayın” dedi.

“Kuzey (cephe) konusunda düşmanımıza bunu tekrarlıyorum.” Netanyahu, “Bu size pahalıya mal olacak. Bu hatanın hayal bile edemeyeceğiniz bir maliyeti olacak” dedi. dedi.

“Geçici Ateşkesi Reddediyoruz”

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında “geçici ateşkes” yaşandığını ve Gazze’ye akaryakıt girişine izin verilmediğini yineledi ve şunları söyledi:

“Tüm gücümüzle devam ediyoruz. Rehinelerin serbest bırakılmasını içermeyen geçici ateşkesi reddediyoruz.”

Netanyahu, İsrail’in Gazze’ye para transferi veya yakıt girişine izin vermediğini de sözlerine ekledi.

NASRALLAH’TAN MESAJ: “LÜBNAN CEPHESİ TÜM OLASILIKLARA AÇIK”

Bugün 7 Ekim’den bu yana ilk kez video konferans yoluyla açıklama yapan Nasrallah, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını ve Hizbullah’ın bölgedeki faaliyetlerini değerlendirdi.

“Lübnan cephesi olarak 8 Ekim’den bu yana savaştayız ve bununla yetinmeyeceğiz” diyen Nasrallah, şöyle devam etti: “Lübnan cephesi her türlü olasılığa açık. Hepimiz her olasılığa ve seçeneğe hazırlıklı olmalıyız. ” Şu şekilde konuştu.

Nasrallah, “Bölgedeki cephelerin genişlemesini kim engellemek istiyorsa Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıyı durdurmalıdır” dedi. Çatışmaların bölgeye yayılabileceği uyarısında bulundu. (AA)

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Günlerce arandı, vahşet ortaya çıktı!  Parçalanmış ve yanmış cesedi bulunduGünlerce arandı, vahşet ortaya çıktı! Parçalanmış ve yanmış cesedi bulundu
İsrail'e sert tepki gösteren Altun, İsrail medyasının hedefi olduİsrail’e sert tepki gösteren Altun, İsrail medyasının hedefi oldu
Eğlence mekanı operasyonu!  7,5 milyon lira...Eğlence mekanı operasyonu! 7,5 milyon lira…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir