İsrail Batı Şeria’da şubat ayında 51 yapıyı yıktı

Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) bağlı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimleriyle Mücadele Konseyi’nin yayınladığı aylık rapora göre, İsrail güçleri şubat ayında Batı Şeria’nın çeşitli yerlerinde 31 yıkım operasyonu gerçekleştirdi ve 34’üne yıkım ihbarı gönderdi. adresler.

Bu operasyonlarda Filistinlilere ait 15’i kırsal kesimde olmak üzere toplam 51 bina yıkıldı.

Yıkımların çoğu Kudüs’ün yanı sıra Batı Şeria’nın Beytüllahim ve El Halil şehirlerinde de gerçekleştirildi.

Raporda ayrıca yasadışı Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Batı Şeria’da Şubat ayında Filistinlilere yönelik 1.195 saldırı gerçekleştirdiği belirtiliyor.

Bunların çoğunlukla “Filistin köylerine silahlı baskın, Filistinlilere ve mülklerine yönelik silahlı saldırı” şeklinde gerçekleştirilen saldırılar olduğu kaydedildi.

Öte yandan Filistin Kalkınma, Özgürlükler ve Medya Merkezi’nin (MADA) yayınladığı raporda, İsrail’in bu ay içinde Gazze Şeridi, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 47 ayrı olayda basın özgürlüğünü ihlal ettiği kaydedildi. Şubat ayının.

İsrail güçlerinin Şubat ayında Gazze Şeridi’nde 10 gazeteciyi öldürdüğüne dikkat çekilen raporda, basın mensuplarına yönelik ihlallerin dayak, taciz, gözaltı, gözaltı ve haber takibinin engellenmesi şeklinde gerçekleştiği vurgulanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir