ABD’den sosyal medya hamlesi! 16 yaş altındakilere yasak getirildi: Tepkiler peş peşe geliyor!

Florida Temsilciler Meclisi’nde Cumhuriyetçi senatörler tarafından sunulan tasarı, 106 lehte, 13 aleyhte oyla kabul edildi. Bu nedenle 16 yaş altı çocukların sosyal medya kullanması yasaklandı. Duruma ilk tepki veren META oldu!

AİLE İZNİ GEREKLİ OLMAYACAK

Yasaklardan etkilenecek sosyal medya şirketlerinin listesi henüz bulunmazken, “kullanıcı eylemlerini izleyen, çocukların içerik yüklemesine ve diğer kullanıcılarla iletişim kurmasına olanak tanıyan, bağımlılık yaratan içeriğe sahip” tüm platformlar tasarının kapsamına giriyor.

Tasarının sponsorlarından biri olan Sirois, “(Sosyal medya şirketleri) çocukların büyümesinden faydalanıyor. Bu onların iş modeli. Neden? Her otomatik oynatma, her beğeni, her bildirimle çocuklarımızı dopamine bağımlı kılmak için” dedi. konuşmasında. Bunu şu şekilde ifade etti:

222

Tasarı, sosyal medya şirketlerinin 16 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılan hesapları belirlemesini ve kapatmasını gerektiriyor.

Florida Valisi Ron DeSantis’in onayını gerektiren tasarının yasalaşması bekleniyor.

META’NIN İLK TEPKİ GECİKMEDİ

Facebook ve Instagram gibi birçok sosyal medya platformunun yer aldığı Meta’nın açıklamasında, yasağa alternatif çözüm bulunması için Florida Temsilciler Meclisi’ne çağrıda bulunuldu.

333

Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “Artık pek çok genç, yarı zamanlı işler, yüksek öğrenim, dini toplantılar, askerlik gibi birçok alanda bilgi edinmek için interneti ve uygulamaları kullanıyor. 16 yaş altı çocukların sosyal medya kullanmasını yasaklayarak, diğer bölgelerdeki akranlarına göre dezavantajlı duruma düşme riski taşıyan gençler.” .” ifadesi kullanılmıştır.

Meta çözüm odaklı bir yaklaşım benimseyerek gençlerin sosyal medya kullanımını yasaklamak yerine daha etkili düzenleme yapılmasını önerdi.

Şirketten yapılan açıklamada, 16 yaşın altındaki gençlerin sosyal medya kullanımının yasaklanmasının, gençleri diğer bölgelerdeki akranlarına göre daha dezavantajlı bir konuma getirebileceği belirtildi.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kuzey Irak'ta etkisiz hale getirildilerKuzey Irak’ta etkisiz hale getirildiler
Sabahları yatağınızı yapmayın!  Hastalıklara davetiye çıkarıyorSabahları yatağınızı yapmayın! Hastalıklara davetiye çıkarıyor
O ülkeyi fırtına vurdu: On binlerce kişi elektriksiz!O ülkeyi fırtına vurdu: On binlerce kişi elektriksiz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir