ABD konsolosluk görevlisi Metin Topuz serbest bırakıldı

FETÖ’den tutuklanan ve 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz serbest bırakıldı.

ABD İLE TÜRKİYE ARASINDA KRİZ YARATTI!

Topuz’un tutuklanması ABD ile Türkiye arasında krize neden oldu. 5 Temmuz 2016’da Türkiye’de yaşanan darbe girişiminin ardından ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda görev yapan Metin Topuz, “silahlı terör örgütüne yardım etme” suçlamasıyla tutuklandı.

Topuz’un 2017’de tutuklanması Washington ile Ankara arasında iddiaları yalanlayan diplomatik gerginliğe neden olmuştu. ABD, Topuz’un tutuklanmasına tepki olarak 2017 yılında Türkiye’den göçmen olmayan vize başvurularını bir süreliğine askıya almıştı.

Fethullah Gülen örgütü kapsamında yargılanan Topuz, 2020 yılında 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nun uyuşturucuyla mücadele birimi DEA’da tercüman olarak çalışan Metin Topuz, Gülen cemaatine yakın eski polis memurları ve eski savcıyla irtibatta olduğu suçlamasıyla 4 Ekim 2017’de tutuklandı. Zekeriya Öz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: Ankara!  Tartışmanın ardından erkek arkadaşını sokak ortasında öldürdü.Yer: Ankara! Tartışmanın ardından erkek arkadaşını sokak ortasında öldürdü.
İstanbul sokak ortasında kanlı infaz!İstanbul sokak ortasında kanlı infaz!
Ambulanstaki sağlık çalışanlarına demir sopalarla saldırı!  Yaralılar varAmbulanstaki sağlık çalışanlarına demir sopalarla saldırı! Yaralılar var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir